Škola v prírode

Slovenský raj

Po úspešnom prvom ročníku sa žiadalo pripraviť pokračovanie. Event Škola v prírode získava svoje meno a do Slovenského raja prilákal kešerov zo všetkých kútov Slovenska. Stetli sme sa predposledný víkend na južnej hranici Slovenského raja v obci Dedinky – Mlynky.

Piatok

Už cestou do areálu školy v prírode nám bol ochutnávkou programu event SvP Dobšinská ľadová jaskyňa (GC6GNZ5), ktorý si pre nás pripravila Angie6790. Pred vstupom do jaskyne bol priestor na zdielanie trakovateľných predmetov, zakúpenie SWG od ownerky, zalogovanie sa i pokec. Potom pre záujemcov nasledoval vstup do podzemných priestorov, kde sme mohli obdivovať krásy prírody a vypočuť si zaujímavý výklad. Počas pobytu v jaskyni začali vychádzať v okolí nové kešky a tak tí najrýchlejší si mohli uroiť zápis FTF. Na mieste eventu následne prebiehala pre účastníkov prednáška o Krase, kde sme sa opäť dozvedeli veľa zaujímavého.
Prednáška bola výborne podaná a aj deti si mali možnosť odniesť nové poznatky.Na večer bola pre tých, čo nemajú strach z tmy a dažďa, pripravená nočná hra.

Úžasným zakončením dňa bola ohňová šou a množstvo zaujímavých informácií o nočnej oblohe od Algolky

Sobota

Víkendové ráno a my si nastavujeme budíky aby sme stihli všetok program a užili si deň naplno. Potešilo konečne pekné počasie.Začíname hneď zrána ponaťahovaním sa na Stratenskej píle. Vďaka Algolge a jej parťákom si mohli počas eventu SvP – T5 Stratenska pila (GC6GX6V) vyskúšať lezenie na skale aj tí, ktorí pred tým lezenie na skale neokúsili.
Ownerka s tímom naťiahli laná na niekoľko ciest a následne istili, istili a radili, naväzovali nováčikov. Kto chcel mal si možnosť užiť adrenalín ako sa patrí a prípadne aj prepadnúť tejto zábavke. Po evente sa už každý ponáhľal späť do školy v prírode. Rýchle sa prezliecť a presunúť sa na úvod naplánovanej túry na Geravy cez Zejmarskú roklinu. Nezabudnuteľný zážitok, prechádzka po rebríkoch, nádherné vodopády a hore slniečko a výhľady.Pre tých čo sa stihli vrátiť z túry skôr bola pripravená zaujímavá prednáška o mineráloch. Kto dával pozor na prednáškach, večer ich zúžitkoval v kvize. Nemohla chýbať ani tombolaa následne sa rozozneli struny gitár a Lujza s Jožkom zo skupiny Montana, nám zahrali do tanca. Skvelý večerný program, ktorý vyvrcholil ohňostrojom.

Nedeľa

Už štandardne patrila upratovaniu. Práca na nás čakala počas ďalšieho subeventu s názvom SvP – CITO Palcmanska Masa (GC6GV16), patriacemu ku Škole v prírode. Po pobalení si osobných vecí z ubytovacích zariadení sme zamorili kešermi okolie a odpadu sa v okolí priehrady vyzbieralo neúrekom. Rozlúčka so Školou v prírode formou CITO eventu dopadla na výbornú, vyzbierala sa opäť raz riadna halda odpadu.

X