Potrebuješ poradiť? +421 949 805 187

Škola v prírode – Vysoké Tatry

PRVÝKRÁT MEGA

Škola v prírode, tento rok po prvý raz s ikonkou MEGA eventu, sa konala 30.6. – 2.7.2017. Stretli sme sa vo Vysokých Tatrách v kempe Tatranec, tesne na hranici národného parku. Areál bol relatívne uzavretý a na návštevníkov na jednom mieste čakalo množstvo aktivít, prednášok zaujímavých osobností, výstavy a samozrejme nemohli chýbať atrakcie pre deti. Vďaka ikonke MEGA pribudli LAB kešky, na ktoré sme neboli zvyknutí počas predošlých eventov Škola v prírode. Privítali sme medzi sebou aj vzácnu návštevu JENNIFER priamo z GROUNDSPEAKu

PIATOK

V piatok záujemcov o trochu adrenalínu privítala na subevente SVP – T5 Lom Algolka s priateľmi. Vzali si pod svoje krídla zastrešenie tohto eventu v Tatranskej Kotline a dohliadali na bezpečnosť, pomáhali odvážlivcom, ktorí si prišli lezenie vyskúšať po prvýkrát.

Po evente sme mali možnosť naučiť sa viazať rôzne uzly, ktoré pri našej záľube určite využijeme.

V areáli sa zatiaľ pripravovala Silvia s prednáškami o Geológii Vysokých Tatier a ďalšia hodinka bola venovaná speleológii.

Postupne sa objavili všetci naši traja revieweri, a to GEOLENS REVIEWER, VRSO, FIT REVIEWER a zároveň sa k nim pridalaJennifer.To bolo selfíčiek po prednáške:)  

Pre deti sa spustli tvorivé dielne a skutočne nezabudnuteľný program nám urobil Kuzelník Ivan. Kto ho nevidel môže vážne ľutovať. Večer prišiel čas na výborne pripravený a pre mnohých určite nezabudnuteľný subevent Rozpravkova noc od ulovo team. Nočná hra zabavila malých aj veľkých o čom svedčia aj logy.

SOBOTA

V sobotu sme sa prebudili so spustením LAB kešiek z dielničky FRUlTIK & Markol.Na plátne sme si pripomenuli GIFF 2016 a po ňom nám začala prvá prednáška dňa – Mokrade Vysokých Tatier. 
V krojoch hneď z rána prichádzajúcich domácich i zahraničných návštevníkov vítali soľou, chlebom a dospelákov aj páleným, Etelka444, Jurošík, Hrosik.LV, habera, nechýbal ani Jardo285 s Miškou a Kikou z Komjatnej.

Popri tom sa už prví záujemcovia objavovali pri remeselníkoch a vytvárali si svoje hrnčiarske, kováčske či kožiarske výrobky, a to až do neskorého večera. Pokračovali sme prednáškou o Bocianoch a deti si začali vyrábať tých svojich v tvorivých dielňach. Z historických lukov sme sa snažili trafiť určený ciel aj pomedzi kvapky dažďa.

Pre pripravený dážď, aby sme mohli aktívne makať na dúhe sa nám pán Kvetináč objavil pod strieškou a 200 kvietkov si hľadalo svojho majiteľa medzi deťmi. Prví odvážlivci navštívili našu kamarátku s maľovaním na tvár, ďalší sa tešili na prednášku o Vážkach.

Páni Hasiči k nám zavítali troma autami, aby ste si obzreli hasičskú techniku a vyskúšali si čo ste len chceli a keďže v tom čase sme už vysielačkami dohodli ústup dažďa a finalizovali sme dvojitú dúhu, mohol si SimonCooper vyprázdniť vrecká od vysielačky, mobilu a iných hlasov a rovno sa tak hodiť do peny, ktorú nám pripravili. To už bol na ceste k nám ďalší vzácny hosť a tak sa Cooper nechal aj osprchovať. Ako inak, ak nie hasičmi priamo z požiarneho auta. Brrrr, ešte teraz ma klepe. Cestou za suchými vecami rovno pri vstupe privítal Peťa Hámora s manželkou, čo bolo viac než trefné, keďže nám urobil skutočne krásnu prednášku, a to aj o zime no v iných nadmorských výškach. Peťo je proste topka, kto nebol môže skutočne ľutovať.

Ešte počas Peťovej prednášky nám začali veselé XWG hry od FRUlTIKa, kde ste sa pekne prestriedali a podľa ohlasov sa veľmi páčili.

Naplno sa batikovali tričká, maľovalo na tvár, sadili kvietky, behalo po labkách a v zákulisí sa nám s úsmevom pohybovala Jennifer.
Tri krásne hrady od Tramtarie naplno využili deti a po areáli nám pobehovali maskoti – žabiak (Jurošík), veverica (Martin, tulkoši) a zajac (Zdenko od Škorpiónov).
Oravskí včelári, Peťo Košarišťan a Ivan Maťuga nám tiež pripravili krásnu prednášku.

Vedľa prednáškového stanu sa rozložil Slovenský Červený kríž s ukážkami prvej pomoci, kde sa vystriedala dobrá stovka záujemcov. 

Robin Rigg vám urobil krásnu prednášku o medveďoch a pre časový posun skrátenú o rysoch, ale obe skutočne stáli za to vrátane výstavy. 
Po nej nasledovala hodinka s reviewerom, kde nám k Matúšovi pribudol aj Rasťo a v závere nechýbala ani Jennifer. Tá medzi vás rozdala stovku krásnych geocoinov, ktoré priniesla ako dar od Groundspeaku pre účastníkov ŠVP.

Spevácka folklórna skupina Studnička z Veličnej nám urobila skutočne krásny program a roztancovala nejedno dieťa, kým sa dospeláci červenali a čakali na tmu pre tanečky. Prišiel čas na rýchlu tombolu, ďakovačky, kytičky pre dámy a pre tých, ktorí ešte neboli mimo areálu na keškách aj spoločná fotografia.
Na záver večera nám začala hrať už známa skupina Montana, tentokrát v celom zložení, tancovalo sa, spievalo, jedlo aj popíjalo. Zábava ako sa patrí.

NEDEĽA

V nedeľu prišiel čas na balenie a v Tatranskej Lomnici sa uskutočnil subevent ŠVP – Vtáčie hlasy Tatier od jancidobso. Z neho sa mnohí presunuli na Spišský hrad, kde pokračovala séria hradných eventov od MARKOL.a.

Na záver je nutné poďakovať tým, ktorí event podporili a mohol sa pre vás konať aj programovo zdarma. 
Medzi ne patri ako hlavný sponzor GEOCACHING HQ, ďalej Outdoor Games s.r.o., Geocreative s.r.o. (ulovo team), O.S.V.O. Comp a.s. z Prešova vďaka BT TEAM (Peťo Balun), Jankola Reklama z Trstenej, Záhradníctvo VAŇO z Dolného Kubína, Autonova Poprad (Škoda), Agentúra promotion, s.r.o. Bratislava, Občianske združenie VŠESTRANKO, košické firmy TRAMTARIA Slovakia, reštaurácia GREEN (nájdeš v OC Optima), Espheria s.r.o., MARVA a OC Atrium Optima. Event podporili aj Frultik, SWG-SHOP.sk (Recoil), Jonea.eu a mnohí ďalší svojim časom či vecnými darmi. 
ĎAKUJEME!


Značky:

Related Posts

Comments

comments