Potrebuješ poradiť? +421 949 805 187

Škola v prírode – Liptovská Mara

Štvrtý ročník zo série eventov Škola v prírode sa konal od piatku 29. júna do nedele 1. júla 2018 v kempe a na pláži pri Liptovskej Mare. Priniesol so sebou množstvo zábavy, hry na lúke, na plážovom ihrisku a v detskom areáli, ale aj priamo na hladine Liptovskej Mary. Nechýbali zaujímaví hostia s prednáškami a workshopmi, súťaže, živá hudba, tombola, LAB kešky, a samozrejme maskot geocachingu Signal the Frog®.

Event má už svojich stálych návštevníkov zo Slovenska aj blízkeho zahraničia, ale stále pribúdajú noví. Kešerov s rodinami dopĺňajú aj ich kamaráti, ktorí o geocachingu nevedia, ale zaujme ich program eventu a prídu sa spoločne zabaviť.

Program začínal v piatok popoludní subeventom Koliečkofil, ktorý zastrešil asi najznámejší slovenský zberateľ drievok Toudy. Jeho zbierka vyše 5300 SWGčiek bola vystavená v areáli megaeventu až do sobotného večera, počas eventu sa kešeri mohli zalogovať okrem klasického logbooku aj do špeciálne vyrobeného dreveného logbooku priamo svojim xWGčkom.

Po zotmení nemohla chýbať tradičná nočná hra, tentokrát s názvom Záhada pirátovej truhlice. Jednotlivé tímy si v nej poriadne zakrútili mozgovými závitmi, oprášili znalosti morzeovky, vyskúšali Enigmu a po úspešnom zdolaní všetkých úloh mohli zalogovať na pirátsku zástavu.


SKVELÉ, SKVELÉ, SKVELÉ a ešte aj neskutočne zábavné.

Musím uznať, že úlohy boli vymyslené perfektne, tešil som sa, že neboli až tak ľahké.

z logu od Andrey[SK] k subeventu ŠVP – Nočná hra

Posledným subeventom bolo nedeľné CITO v Demänovskej doline, kde sa vyše stovke dobrovoľníkov podarilo prečistiť lokalitu Národného parku od odpadkov.

Okrem oficiálnych eventov bol samozrejme pripravený aj program „bez bodíka“. Z kešerského sveta sme si premietli slovenského finalistu festivalu GIFF 2017 – film Antarctica, o ktorom nám následne porozprával jeho hlavný protagonista JaSaHram. Nemohla chýbať ani hodinka s reviewerom, kde sa nám tentoraz predstavil Michal z reviewerského tímu FroggyBearReviewer a samozrejme LAB kešky.

Na prednáške včelári ukázali všetko, čo nás o včelách zaujímalo, vysvetlili ich prínos pre naše potraviny a objasnili ďalšie skutočnosti, ktoré si v bežnom živote možno ani neuvedomujeme. Deti si mohli zasadiť kvietky, ktoré si následne odniesli domov, veľký úspech malo aj maľovanie na tvár, ktoré využili aj dospeláci. Pre dospelákov a ich deti bolo nachystané aj spoločné vyrábanie vtáčích búdok a kŕmidiel, ktoré si tiež odniesli domov.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva nám priamo na evente predstavilo chránené oblasti Liptova. Značkár Rudolf zasa prezradil spôsob značkovania chodníkov, ako, kde a prečo sa značkuje a samozrejme zodpovedal všetky zvedavé otázky. Predstavili sme si aj Prírodné staviteľstvo, kde sme spoznali mnohé výhody stavby z prírodných materiálov ako sú drevo, hlina a slama.

Na pódiu v sobotu večer vystúpila folková skupina Montana. Popri tom všetkom sme si mohli užívať plavby výletnou loďou po Liptovskej mare, skútre, vodné a klasické bicykle, skákací hrad a mnoho ďalšieho počas programu na vode a pri súťažiach v areáli.

No a samozrejme, kešky, kešky a kešky. V okolí eventu pribudli napríklad AR mysterka, MOB cache, no a v okolí Liptovskej Mary sú rôzne pekné krabičky a zaujímavé výzvy či už s počtom favoritných bodov, lákavým D/T hodnotením alebo priamo challenge kešky. Ako virtuálnu spomienku ku všetkým zážitkom z Liptovskej Mary získali všetci zúčastnení kešeri do svojho profilu aj megaeventový suvenír.

A čo ďalej? Tento rok sa na Vás všetkých tešíme na piatom ročníku Školy v prírode s názvom Poklad na Striebornom jazere na ranči pri Galante. Začíname už v piatok, 28.6.2019 po 15-tej hodine.

Related Posts

Comments

comments